Zfilmovaný Hanin kufřík bude mít v ČR premiéru

hnBestseller - kniha Hanin kufřík, která byla přeložena do dvaceti jazyků, se dočká české premiéry. Po světové premiéře, která se uskutečnila v Torontu letos v dubnu, budou moci vidět film i diváci v Česku. Premiérové promítání proběhne 20. září v Novém Městě na Moravě, kde vlastně celý příběh začíná.

Jde o příběh obyčejné rodiny, která žila právě v Novém Městě na Moravě. Nacistické šílenství však přežil jediný - dosud žijící Jiří Brady, který při příležitosti české premiéry filmu Hanas suitcase obdrží čestné občanství města Nové Město na Moravě.

O knize jsem již dříve psal zde a rovněž tady. Příběh rodiny Brady a třináctileté Hanky má svou internetovou prezentaci včetně několika dochovaných rodinných fotografii a videa, kdy Hana a Jiří prožívali šťastné, klidné a spokojené dětství v srdci Vysočiny. Krátkou upoutávku na film můžete vidět zde.

Shodou okolností byla dnes zveřejněna zpráva, že Vladimír Stwora, vydavatel politicky nekorektního webzinu Zvědavec, byl odsouzen za zveřejnění článku D. Cassidyho “Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta”, kde je zlehčována nacistická genocida, popírána realita vyhlazování celých etnik a plynových komor, k deseti měsícům vězení s podmíněným odkladem výkonu trestu na dva roky. Autorem překladu článku není nikdo jiný, než profláknutý nacista Erik Sedláček.

Nejsem si jist, zda trestat pomýlení těchto osob odnětím svobody. Každopádně vím, že jejich hartusení je třeba přebít argumenty a pravdou. K tomu rozhodně zfilmovaný příběh rodiny Brady z Nového Města na Moravě přispěje. Je třeba počítat s tím, že jak zůstává mezi námi stále méně svědků těchto hrůz,  bude hlasitost těch, co hlásají lež nabývat na intenzitě.

Jen by mne zajímalo, co by pánové Stwora a Sedláček řekli panu Bradymu, kdyby se s ním v Novém Městě na Moravě, při premiéře filmu setkali. Řekli by mu, že si vymýšlí? Že lže? On v Birkenau skutečně byl, on to vše viděl na vlastní oči a prožil na vlastní kůži. Co by mu řekli kam a proč zmizela jeho sestra Hana?

I já vzpomenul na Jiřího a Hanu, když jsem rozlehlým lágrem v Birkenau procházel.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (2 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

3 Responses to “Zfilmovaný Hanin kufřík bude mít v ČR premiéru”

  1. originalni demokrat Says:

    Popíračů holocaustu je dost. Známý “historik” Irving dokonce popírá i sovětsko-německé smlouvy, kde se nacisté a bolševici dohodli o vyčištění státní správy SSSR od Židů.

  2. Sula Says:

    takoveho historika neznam,:-))). Kde studoval a u koho? S jakou praci habilitoval???:-)))

  3. originalni demokrat Says:

    proto je slovo “historik” v uvozovkách :-)))


created By ooyes.net