Vojáky wehrmachtu mají za hrdiny

holocaust-14Dělnická strana se stále brání nařčení, že jde o stranu ryze neonacistickou. Nic jiného jí nakonec nezbývá, protože kdyby přiznala “barvu”, je s ní automaticky konec, ztratila by i tu trosku kreditu, kterou u některých zmatených občanů získala. To ovšem nemění nic na tom, jaká je její skutečná, nepřiznaná tvář.

V řadách členstva Dělnická strany se to hemží nenonacistickými živly. Jedním z nich je lídr v kraji Vysočina do nastávajících předčasných voleb Milan Hroch.  Časopis Týden zveřejnil fotografie, kde Hroch před transparentem nelegálního Národního odporu spolu s dalšími nácky hajluje.  Na fotografii nechybí ani čtvrtý na stejné  kandidátce Dělnické strany - Marek Kadlec.

Milan Hroch patří ke stálicím české neonacistické scény, k aktivním členům Národního odporu. Nechybí téměř na žádné demonstraci organizované neonacisty, ať už v tuzemsku či zahraničí. Hroch sám i jednu akci vzal do vlastních rukou. Na jaře organizoval v Jihlavě “pietní shromáždění věnované padlým evropským hrdinům”. Těmi hrdiny nebyli účastníci české odboje. Nebyli jimi statisíce padlých a umučených Čechoslováků. Byli jimi vojáci wehrmachtu.

Milan Hroch žije ve Světlé nad Sázavou. V poklidu zde dříve žila i Ruth Sternová, které bylo devět let, když byl její život ukončen ve vyhlazovacím táboře Treblinka. Spokojené dětství tam prožíval i Jiří Schmolka. Toho postihl stejný osud ve věku patnácti let. Do Treblinky odjel stejným transportem jako Ruth. Tento trasnport přežili z necelé tisícovky pouze dva lidé. Jiří to štěstí neměl.  Šťastně si ve Světlé nas Sázavou do jisté doby žila i Hilda Picková. Jako patnáctiletá byla deportována do ghetta v Terezíně, odtud pak neznámo kam. Nikdo ji však nikdy již neviděl. Ani rok poklidného života nebyl dopřán Heleně Kohnové, která byla ze Světlé nas Sázavou transportována do Terezína. Její další osud je pak již jen spojen s osvětimskými plynovými komorami, kde její život v necelých čtyřech letech navždy uhasíná.

Vzpomene Milan Hroch i tyto oběti? Všechny z těchto obětí nacistického zla mohl dnes v malebné Světlé nad Sázavou stále ještě potkávat, kdyby…..

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (6 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

8 Responses to “Vojáky wehrmachtu mají za hrdiny”

 1. demos Says:

  Celkovo mi unika zmysel clanku. Vojaci wehrmachtu deportovali tie deti?

 2. cara al sol Says:

  Pane Šulo, mám důvodné podezření, že byl zablokován můj příspěvek pod článkem o Dělnické straně. Předpokládám, že tento můj komentář se zde opět neobjeví, nicméně v seznamu příspěvků bude a tak si jej budete moci přečíst. Pokud jde o Vámi vědomě nastavenou blokaci mého příspěvku, pokládám to za nečestné a nesportovní jednání, neboť Vaše příspěvky jsem já nikdy na svém blogu neblokoval ani nemazal. Jde nicméně o rozhodnutí, na nějž máte právo a stejné právo máte na vedení blogu, které nečte nikdo kromě několika věrných a kývalů. Nebudu jmenovat, jistě víte o kterém blogu píšu. Mějte se hezky podle svých možností.

 3. cara al sol Says:

  Najednou to jde, otázka tedy zní, zda jsem nepropadnul do spamu. V tom případě se omlouvám.

 4. Sula Says:

  Ach jo….

 5. Sula Says:

  urcite jsem vas neblokoval. Udelal jsem to v pripade jednoho priznivce DS, ktery svymi komentari jen potvrdil, co je tato strana zac. Po dvou dnes ho prestalo bavit plevelit tyto diskuse a urazet obeti nacisticke zvule. Kdybych tu chtel jen sameho kyvala, nebyl byste tu vy, ktereho tu vzdy rad. vidim.

 6. Sula Says:

  v administraci vidim i spamy, vidim dve moznosti, jak se to mohlo stat. Bud jsem vas prispevek skutecne vymazal jako spam. OVsem urcite bych si vsimnul vasi prezdivky, takze bych to neudelal, stejne jako jsdem to ve vasem pripade nikdy neudelal. A nebo jste prispevek nejak spatne odeslal…..

 7. cara al sol Says:

  OK, někde se stala chyba, beru. Já mám svůj příspěvek uložený jinde (skvělý program s názvem KJots, žel asi nefunguje pod Windows) a když ten text vložím znovu, systém hlásí “Nalezen duplicitní komentář, zřejmě už byl odeslán.” Což samozřejmě nutně neznamená, že se komentář ukazuje i v administraci.

 8. Owen Says:

  Takovým lidem já říkám pseudovlastenci.


created By ooyes.net