Vařila myšička kašičku v pseudopravicovém rendlíčku

vejceTomu dala, tomu nic - skutečná pravice - TĚ PIC!!! Tak jsem si zaveršoval, ale téma je skutečně závažné. Nejde jen o to, že ti co si myslejí, že jsou pravičáci, tedy logičtí oponenti levice, se chovají jako skutečená levicová anarchistická lůza a tím vlastně pomáhají levici k dalším triumfům. Jak známo, volby rozhodují především nerozhodnutí voliči, případně ti, kteří se k volbám vůbec nedostaví. Obávám se, že pokud nerozhodnutý volič vnímá, jak se v posledních dnech chovají oponenti levice, je již v tuto chvíli rozhodnut, koho volit nebude. Stejně tak občan, který často k volbám nechodí, tentokrát k volbám vyrazí. Ani v jednom z případů však nebude sklízet ovoce scéna, kteřá si říká pravicová.

Pravicový konzervativní volič či člen podobně orientované strany bývá zpravidla ten, který levicovým názorům oponuje v dokonale střiženém obleku, s doutníkem v ruce a sype jeden argument za druhým z rukávu. A to nikoliv argumenty, které si vycucal z prstu, ale argumenty, které je schopen předložit na základě svého vzdělání a životních zkušeností.

Bývávalo. Dnešní pseudopravicový a pseudokonzervativní volič či člen podobně orientované strany klesl na úroveň anarichistické a antiglobalistické lůzy, která místo argumentů používá k vyjádření názoru násilí, čímž vrhání vajec po komkoliv nepochybně je. Dnešní pseudopravicový a pseudokonzervativní volič zdá se není schopen obstát vůči levicové rétorice, je absolutně prostý někdejších typických pravicových atributů a klesá na úroveň ultralevicových bojůvek.

Celé to jen podtrhává absolutní úpadek české pravice pod vedením Mirka Topolánka.  Jestliže je běžné, aby předseda pravicové strany a předseda vlády urážel své oponenty, používal slovník bači na valašské salaši, fyzicky napadal novináře, proč by se stejně neměl chovat volič jeho strany…. Topolánek dosáhl jediného. Vymazal ze současné politické mapy českou pravici, jako důvěryhodný systém tradičních hodnot.

To vše paradoxně hraje do karet Paroubkovi. Ten na tom všem vytěží. Z nedávného výprasku 13: 0 se ODS nepoučila. Nevzala si z toho vůbec nic, osobní odpovědnost šéfa partaje, tolik proklamovaná ve všech pravicových teoriích vzala za své. Čeká se snad na prohru 22:0 ?  Toto vejcevrhači chcete?

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

12 Responses to “Vařila myšička kašičku v pseudopravicovém rendlíčku”

 1. originalni demokrat Says:

  S vajíčky souhlasím. Nebyli tam jen mladí lidé a technaři jak se traduje. Spousta lidí ani nebude pravicového smýšlení. Jde pouze o vyjádření nesouhlasu a protestu proti Jiřímu Paroubkovi. Ten člověk si to zaslouží a policie by měla chránit občany před ním, nikoliv naopak.
  Stejně tak si vejce zaslouží pan Rath. Soc.dem. už není co bývala. Myslím si a doufám, že lidé přijdou k volbám. A nebudou to jen ti co budou volit něco jiného než ČSSD. Aspoň se zvýší zájem o politiku. Samozřejmě úpadek pravice skutečně je.
  Na druhou stranu buďte rád, že se neházejí zápalné lahve a kameny.

 2. cara al sol Says:

  Pane Šulo, nechcete zase zavést schvalování 1. příspěvku? eblog.cz očividně nezvládá antispamovou ochranu. :(

  S článkem veskrze souhlasím; byl jsem odpůrcem byť i jenom virtuálního fackování Ratha, byť se domnívám, že si to zaslouží a stejně tak jsem i odpůrcem “vajíčkové demokracie”, byť bych si přál, aby Jyrka začal co nejdříve zase dělat pingla. Na rozdíl od Vás se ale domnívám, že tohle je výsledek tvrdé práce polistopadových “elit”. Chtělo by to spláchnout současné “elity” do toalety dějin. Vandas a ani Edelmannová (pravicová politička vítající zahraniční delegaci v lyžařském svetru) samozřejmě nejsou alternativa, natož Železný, Bobošíková nebo neohavlistické Věci veřejné a podobné pastrany. Mach je úplně neschopný, jak se zdá. Kde vzít a nekrást?

 3. Sula Says:

  ja zase souhlasim s vasim komentarem. Je videt, ze na spouste veci se shodneme. Pokud jde o spamy, je to hruza, to ani nevite, kolik jich denne mazu. Vas napad se schvalovanim jsem jiz uplatnil:-)). Jinak sveho kandidata do voleb mam, a to jiz dlouhodobe:-)). Ale neni to nikdo o kterych tu byla rec.

 4. cara al sol Says:

  Vás bych tipoval tak na SNK-ED. ;)

 5. Sula Says:

  Proc zrovna tyto?:-)))

 6. cara al sol Says:

  1. Kdysi jste tvrdil, že nejste levičák (pokud mě paměť neklame), to je první řez.
  2. Stran, o kterých byste mohl tvrdit, že je podporujete dlouhodobě, zase tolik není. KDU-ČSL určitě nevolíte, o Zelených silně pochybuji, ČSNS je delší dobu irelevantní. ODS škrtám, vychází mi tedy SNK-ED, resp. EDS, s přimhouřením oka (vznikli v roce 2004). Pak jsou ve hře různí Nezávislí, ve kterých mám ale dost chaos.

 7. cara al sol Says:

  Hodně dlouho ještě, jak tak koukám do hlasovacích lístků, existuje Koruna česká. Tím byste mě odrovnal definitivně. Balbíny apod. škrtám rovněž, ještě tak Hamerského parta…

 8. Sula Says:

  hmmm….. jste dobrej:-)))

 9. originalni demokrat Says:

  Házení vajec po ex-STBácích schvaluji. Vím že je to výtržnictví. To bylo v listopadu 89 taky. Ale chápu že se na to díváte takto, já mám prostě jiný názor. Někdy až nedemokratický a nesvobodný názor na likvidaci komunistů a nacistů. Prostě jsem takový. Když se koukneme do historie, likvidace těchto hnutí by jistě Evropě tehdy prospěla. Ale jinak jsem opravdu liberál :-)) S Vaším článkem souhlasím, jen mě někde vrtá cosi co říká: jsou to zlí lidé a nezaslouží se jim dát prostor. viz: s nacisty se nediskutuje. To samé mám i o komunistech. Socani bez Paroubka a Ratha by byla normální strana..skoro..

  Jinak Vám je sympatická Koruna česká, pane Šulo? Dle příspěvku Cara a Vaší reakce..

 10. Sula Says:

  Ne, to se tykalo spis SNK-ED:-)). Vite, ale on je rozdil v tom, ze v roce 1989 jsme nevystupovali vuci tem, kteri legitimne ziskali hlasy svych volicu legitimnim zpusobem ve volbach. Samozrejme lze najit spoustu paralel mezi nacisty a komunisty. Ovsem ja mam osobne problem s tim, davat tyto rezimy, alespon tak, jak funogovaly u nas do stejne rady. Sam moc nevim proc, trosku s tim vnitrne bojuji a hledam v sobe vysvetleni. Jeste jsem nenasel to prave vysvetleni, abych o tom treba napsal. Ale proste to tak je. Nemam problem diskutovat s jistou nasi pani zastupitelkou, ktera vlastni knihkupectvi o cemkoliv. Nevadilo by mi ji prijmout do prace, ale nacka, kdybych to samozrejme vedel, to bych se hodne osival. Prece jen pracuji s detmi. Je to tak nejak slozitejsi, alespon ja to vnimam…. Tim samoozrejme nechci rict, ze by komunismus nebyl zlocinny. Mozna je to tim, ze jsem v dobe komunismu samozrejme zil, a zit se v nem dalo, i když nikoliv svobodne, ale o svůj zivot jsem se nikdy nebal …. Myslim, ze za nacismu - ten jsem nezazil, bylo podstatne hur. Shrnuto, rekl bych ze pokud porovnate oba systemy tak, jak se projevovaly na nasem uzemi, zduraznuji na nasem, tak komunismus za nacismem znacne pokulhaval v temer vsech atributech.. Tak nejak to vidim…. Ja osobne bych neschvaloval ani vejce proti predstavitelum KSCM, dokonce ani proti Vandasovi. Proste se mi to nelibi.

 11. cara al sol Says:

  Díky za uznání, pane Šulo. ;)

  Nad Vaším “osobním problémem” jsem včera přemýšlel a vzpomněl jsem si na Václava Bělohradského, který označil nacismus za čisté zlo, zatímco komunismus je podle něj jakási “perverze dobra”. Řekl bych, že podobně to cítí spousta lidí. Já si ale myslím, že takový názor sice zní logicky, ale je řádně zjednodušený… Marxovo myšlení vychází z Hegela a je poměrně pevně zakořeněný v hlavním evropském proudu, zatímco nacismus jde dost výrazně proti němu (vzkříšení starých nordických mýtů, Nietzscheho idea Nadčlověka…).

  Obě ideologie mají společné to, že jedinec v nich hraje vedlejší roli (v marxismu snad ještě více než v nacismu) a z toho podle mě plynou obrovské zločiny, které obě ideologie přinesly. Hitlerovský nacismus byl zrůdný progermánskou bezohledností (idea krvavého dobývání Lebensraumu apod.), pro komunisty měly smysl jenom Dějiny, v jejichž kontextu byla smrt jednotlivce naprosto irelevantní. Komunismus svou zpupností, tím, že odmítl jakoukoliv transcendentní autoritu (kromě Dějin, které, jak víme, píší vítězové), se zcela vzdal jakékoliv reflexe. Nacismus veřejně hlásal právo silnějšího; v tom byl poctivý. Komunismus byl prolhanější, falešnější; vznešenými, pseudohumanistickými, idejemi zakrýval (ve svých extrémních formách) zrůdný způsob vlády a absenci skutečného zájmu o jednotlivé živé lidi. Podle mě se tím zkrátka lidé nechávají ovlivnit.


created By ooyes.net