Symbolizuje něco “skandál” kolem Ready Kirken a Strany svobodných občanů?

rkSkupina Ready Kirken hodlá soudně řešit případ, kdy bylo dojednáno vystoupení a záhy se ukázalo, že se jedná o koncert na podporu Strany svobodných občanů. Skupina se ohrazuje, že si nepřeje, aby její název, vystoupení a logo bylo spojováno s jakoukoliv politickou činností a že organizátor pardubického koncertu management skupiny neinformoval o jakou akci se jedná.

Aférka je na světě. Malá a začínající strana na jednom pólu. U protiplólu dohasínající hvězda českého popu. Skupina Ready Kirken patřila několik let k tomu nejlepšímu, co český pop nabízel. I když úspěchy na sebe nechaly poměrně dlouho čekat, nakonec se dostavily a to v míře větší, než možná hudebníci sami čekali.

Ready Kirken si od začátku museli vše sami zasloužit. Vzpomínám si na jejich koncerty pro několik desítek lidí v počátku kariéry. To bylo někdy v letech 1996 - 1998. Skupina se však nenechala odradit a brázdila české kluby a klubíky dál a dál. Na vrcholu zájmu médií, vydavatelství a fanoušků však přichází rozkol mezi frontmanem Michalem Hrůzou a zbytkem kapely. Po deseti letech od založení se skupina v podstatě rozpadá a v této věci komunikuje spíše přes média.

Jedna strana viní z rozpadu druhou. Hrůza se ohrazuje proti pokračování kapely, kterou spoluzakládal pod původním názvem a proti používání repertoáru původních Ready Kirken zbytkem skupiny. Zažehají se ohně i v oblasti autorsko právní, kdy Hrůza se považuje za jediného autora většiny největších hitů skupiny a ostatní její členové tvrdí, že výhradním autorem Hrůza není a že jde vesměs o díla společná.

Michal Hrůza pokračuje se svou skupinou v sólové kariéře. Ready Kirken nakonec angažují nového zpěváka a pokračují pod původním názvem a s původním repertoárem. Jejich album bez Hrůzy ovšem kritika příjímá spíše jako “hrůzu”. Autorský hitový potenciál je ten tam a o téměř nulových  intonačních schopnostech nového zpěváka si cvrlikají i vrabci na střeše. Zpěvák je nakonec ze skupiny “odejit” a Ready Kirken dále pokračují ve třech a pěveckého partu se ujímá baskytarista Ondra Herold.

Ani tato změna však Ready Kirken do centra zájmu nevrátila. O studiové počiny zbytku kapely není velký zájem, nové skladby nejsou nasazovány do hitparád a rádií, z původně velmi slušné a vkus neurážející  popové kapely s velkým písničkářským potenciálem se stává kapela provinčního významu, kapela třetí kategorie.

Strana svobodných občanů si vybrala ke své propagaci právě tuto skupinu. Její manažeři asi netuší, že angažovali hudebníky, po kterých dnes už moc psů neštěkne. A jak známo na každé vsi se rozštěkají psi pokud se do toho s vervou pustí alespoň jeden.

Tak teď nevím jestli si Strana Svobodných občanů zvolila tuto kapelu proto, aby se vesnicí linul štěkot přehlušující vytí vlků toužících po kořisti či zda si není vědoma toho, že starý a nemocný a neléčený hafan toho už moc nenaštěká. A na vypelichaném psu těžko stavět naděje. Jedině, že by o naděje vlastně ani nešlo. O co by pak tedy vlastně mohlo Straně svobodných občanů jít?

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

2 Responses to “Symbolizuje něco “skandál” kolem Ready Kirken a Strany svobodných občanů?”

  1. BoboHml Says:

    Prostě podraz.

  2. Lisbon Says:

    Připadá mi to jaka snaha podsunout SSO snahu o jakýsi komplot, o prosazení se pomocí skandálu… Nevím, tohle mi přijde trochu paranoidní (pokud to myslíte právě takhle). Spíš bych to viděl na klasické komunikační šumy.


created By ooyes.net