Sním či bdím????

lekariZ nějakých odporně rasových pohledů mou maličkost může jen těžko někdo podezírat. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že naše dobré srdce se stane brzy v Evropě pověstným a tak můžeme čekat zástupy vážně nemocných cizinců, kteří se u nás budou chtít zdarma léčit a pokud se léčení nepovede, budou kalkulovat i s odvozem zesnulého do jejich drahé vlasti na naše náklady.

Ke cauze rumunských Romů jsem se záměrně nevyjadřoval. I si myslím, že média z této události zcela zbytečně udělala významnou cauzu, která na spoustu holohlavých lemplů, kteří kdykoliv vidí něco černého, již prskají všude kolem jako chovanci ústavu pro duševně choré a přitom se neváhají nazývat slušnými lidmi, ačkoliv slušný člověk samozřejmě neprská, to ví i kdejaké pětileté cikáně, na ty vše působila jako odhalené dívčí ňadro na panice.  Tedy maximálně vzrušivě a masturbační fantazie běžely na plné obrátky.

Nepřipadlo mi nic extra špatného na tom, že se někde utáboří, pokud jde o pozemek, kde je to možné, či jim k tomu dal souhlas vlastník. Pokud jde o vztah k umírajícím, tam bychom se dokonce i měli od nich co učit. Pro řadu Čechů, kteří se do skupiny rumunských Romů pouštěli, je čekání na odchod příbuzného spíše příležitostí k rodinných hádkám, mnutí si dlaní, že bude nějaká ta kačka navíc, když babička již nepořebuje důchod a pak “úctyhodný” pohřeb bez obřadu. Vždyť nám přeci zrušili pohřebné, tak z čeho to zaplatit. Úcta k zemřelému příbuznému se často zúžila na hledání závěti a pátraní po majetku pozůstalých ještě za života umírajícího. Ano to jsme my. Bohužel. Nehezký obrázek viďte?

Do jiného světla se však případ dostává v momentě, když zmíníme náklady na léčení rumunského mladíka a transport jeho zesnulého těla do jeho vlasti. Zdravotní péče není zdarma a už vůbec ne v případě tak těžkého zranění, jakému chlapec nakonec podlehl. Údajně náklady na jeho léčbu přišly na sto tisíc našich drahých korun českých. Zajímal se vůbec někdo, kdo zdravotníckému zařízení léčbu hocha uhradí? Teprve nyní, po jeho smrti prosakují informace, že teprve teď začne nemocnice zjišťovat, zda byl mladík pojištěn v Rumunsku, aby měla péči uhrazenu.

Nejsem nelida, ale přece jen…. jak to asi vše dopadne? Jistě, existují důvody, kdy by zřejmě málokdo namítal něco, pokud by zdravotní péče byla z humanitárních důvodů  poskytnuta zdarma. Napadá mne třeba v případě občanů pobývajících na našem území z velmi chudých končin, snad v případě živelné katastrofy…..  Úraz si ovšem chlapec způsobil svou neodpovědností sám a Rumunsko je členem Evropské unie, tedy rozhodně jeho občan nemůže patřit k těm nejnuznějším na světě. Nakonec skuteční chudí a nuzáci zpravidla necestují ani po své zemi, ne tak ještě do zahraničí, prostě na to nemají a jsou rádi, že tu a tam zasytí žaludky své a svých děti.

Korunu všem nasadil pražský magistrát. který hodlá financovat náklady na převoz zesnulého do Rumunska a později se s žádostí o proplacení obrátit na stát. Jde prý asi o devadesát tisíc korun. Také si ťukáte na čelo?

Nezbývá, než na stránkách Ministetrstva zahraničních věcí ve všech jazycích, kterými se kde hovoří zveřejnit zprávu, že Česko je zemí zaslíbenou pro léčení a převoz případně zemřelých pacientů do jejich vlasti zdarma. Jistě budeme vnímání celým světem pozitivně. Otázkou jen je, kdy se případní zájemci o podobné free služby  začnou podobného postupu domáhat od států, kde je zdravotnictví přece jen ještě na vyšší úrovni než u nás. Přece se nenechají léčit v nějakém postkomunistickém Česku …..

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net