Slaměný vdovec snadno, rychle a bez újmy…

Osud tomu chtěl, abychom já a má manželka měli taková povolání, kdy nás profesní povinnosti zavedou často mimo domov či návraty z pracovního dne jsou hodně pozdní. Přičtu-li k tomu naše docela odlišné zájmy a koníčky, tak lze konstatovat, že je poměrně dost dní a nocí, které trávíme nejen v odlišných koutech naší milované vlastí, ale i v různých koutech planety.

Celé to považujeme spíše za pozitivum a funguje to v pohodě. Když občas slyšíme nářky, když má žena opustit manžela a rodinu na dvě noci z důvodu školení, moc nechápeme. Ale proč ne.  Každý je nějaký. Pochopil jsem, že nemá smysl s sebou ženu brát na rockové a jazzové festivaly, které spíše jen přetrpěla a já byl nervozní, že ji to nebaví a že je tam jen proto, abych tam nebyl sám. Tak proč se stresovat.  Důvěra funguje a kdo má dar něčeho takového, zajisté ví o čem mluvím.

Stává se tedy, že se stanu slaměným vdovcem. Jsou to chvíle, kdy vyrazím s kamarádem na pivo. Nikoliv, že bych nemohl, když je žena doma:-)), nakonec i tak občas zajdu. Ale spíš proto, že když už jsme doma oba, tak abychom fakt byli spolu:-)). Jsou to také dny, kdy si udělám komorní dobrou večeři. Nedělá mi to problém. Život mne naučil umět se o sebe postarat, takže prát, žehlit, uklízet, vařit a další podobné činnosti bravurně zvládám a byly by to poslední věci, k čemu bych ženu potřeboval.

Zrovna včerejší večer patřil mezi ty “slaměné”. Nabízím fotografie mého včerejšího večerního menu. Jídla to jsou jednoduchá a rychlá. Základ salátu tvoří baby salát, jedno vejce, půl rajčete a troška dresingu. Hlavní jídlo tvoří listy baby salátu, nové brambory, zbytek rajčete a kuličky z mletého masa ohřáté v mikrovlnce, které koupíte v každém supermarketu.

23-04-09_18121
Masové kuličky na listech salátu s novým bramborem

Takže snadno,  rychle, chutně a docela i oku lahodně:-)).

23-04-09_1805

Salát

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

3 Responses to “Slaměný vdovec snadno, rychle a bez újmy…”

 1. originalni demokrat Says:

  Masové kuličky

  Vepřové maso mleté (tak akorát) – mělo by být namleté i tučnější, aby směs lépe vázala.
  Zázvor, skořice,trochu pepře, pálivá paprika, solamyl, sůl, lžíce červeného vína, sojová omáčka

  Všechno spatláme do sebe, množství surovin vám neřeknu, sám to dělám všechno odhadem a výsledek je vždy vynikající. No spatláme to a můžeme to obalit ještě v tom solamylu který máme navíc, aspoň se tam udrží šťáva.
  Pak to v libovolném tvaru smažíme. A je to

 2. originalni demokrat Says:

  Kdybyste chtěl, spoustu receptů pošlu mejlem :-D

 3. Sula Says:

  :-)) diky, najdu si na netu


created By ooyes.net