Proč nedrželi pusu???

noteTo je mi svoboda slova. Netuším v co se svět obrací, ale nic vábného to nebude.

Zaštiťují se svobodou. V tomto případě svobodou slova. Podstatu svobody ovšem ani v nejmenším nepochopili. V jejich pojetí je svoboda to, co se jim libí a nesvoboda to, co jim se nelíbí. Fenomén svobody je ovšem naprosto nezávislý ve škále “líbí” či “nelíbí”. Za člověka, který se oprávněně může považovat za svobodymyslného lze považovat jen toho, kdo  míru svobody, kterou chce pro sebe nikoliv z velkorysosti, ale se samozřejmostí také  dopřává jiným.

Velmi varovně pak vyznívají stesky některých, že nebyla naplněna svoboda jiného - pro tento případ mu můžeme říkat žadatel, když byla uplatněna svoboda jiného - můžeme mu říkat poskytoval. Žadatel žádá, poskytovatel poskytuje. V tomto případě žadatel žádá o možnost promluvit, poskytoval umožní projev v jeho prostorách či takových prostorách, které má ve správě. Není žádnou nesvobodou, když se poskytovatel rozhodne, že projev prostě neumožní, jelikož žadateli stále ještě zbývá hned několik možností, jak své právo uplatnit.

Stanovisko poskytovatele tedy není možné brát jako zásah do svobody slova. Nikdo není povinen svobodný projev žadatele umožnit proti své vůli a to ani v případě, kdy se pro žadatele dokonce požadují “reprezentativní prostory”. O zásahu do jeho svobod by bylo možné mluvit pouze v případě, kdyby existovalo politické nařízení, tajnou policii kontrolované, že žadateli nikdo a pod pohrůžkou perzekuse nesmi umožnit hovořit. V tom případě bych zvedal varovný prst.

Do fáze tragikomedie situace přechází v případě tohoto článku, kdy se autor pozastavuje nad tím, že když žadatel hodlal mluvit a poskytovatel mu to ve svých prostorách neumožnil, tak proč zástupci poskytovatele raději nedrželi ústa.

To je mi panečku svoboda.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

3 Responses to “Proč nedrželi pusu???”

  1. Vikina Says:

    Milý Šubrlíku, tak tento článek jsem skutečně nepochopil, a už vůbec ne v souvislosti s tím avizovaným článkem. Zejména pak nechápu, v čem by chtěl třeba právě Wilders omezovat svobodu jiných (tedy kromě svobody cizích lidí se nakvartýrovat do cizího domu). Odmítnutí prostor - budiž, ale ty důvody?? Kdyby poskytovatel řekl “nesouhlasím s Wildersem, proto jej u sebe nechci”, pak bez námitek. Nicméně, co si budeme povídat, za jeho odmítnutím stojí politická nevůle našich elit, nikoliv nevůle poskytovatele a už vůbec ne trapná obava z muslimské pomsty.

  2. Sula Says:

    clanek je o tom, jak se nekdo ohani svobodou slova a pritom po jinych chce, at radeji mlci…


created By ooyes.net