ODS by měla využít čas do řádných voleb ke své konsolidaci

1998101818003481Máme před sebou dvoje volby. Troufám si říct, že ani jedny nejsou z pohledu života občana ČR nijak významné. Podstatně významnější budou ty řádné, které nás čekají za rok.

Je v tuto chvíli zřejmé, že ani ve volbách do Evropského parlamentu, ani v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny ODS neuspěje. Sklízí tak  ovoce svého vládnutí, svých afér, svého předsedy, svého stylu klientelistické politiky od roku 2006. Tehdy ODS uspěla, tehdy lidé měli populismu a politiky vedené po “hromotlucku” Jiřím Paroubkem dost. Svou příležitost ODS zmařila.

Vše hraje ODS do karet tak, aby se před následnými řádnými parlamentními volbami dala do pořádku. Jak dopadnou volby do Evropského parlamentu není pro život občana ČR nijak extra zásadní, pokud pomineme očekáváné Paroubkovo chvástání. Ani od mimořádných voleb nelže čekat nic převratného, času na zásadní změny nebude příliš.

Naopak. V době, kdy po mimořádných parlamentních volbách ČSSD dle mého názoru vstoupí do Strakovy akademie, bude dále probíhat a dle všeho i vrcholit světová hospodářská krize. Sociální napětí bude vzrůstat a sociální demokracie se sama projeví jako strana, která nemá potenciál ke skutečnému řešení. Lze i očekávat, že papalášský styl Paroubka bude více vidět a sociální demokracie, která není v současné době schopna nabídnout nic, kromě nereálných slibů a populismu, odhalí své neumětelství.

ODS by v mezičase do řádných voleb do Poslaneceké sněmovny měla provést skutečné vykydání Augiášova chlívu, nikoliv přívážet další mrvu a dělat, že ta původní a i ta nová libě voní. Ona skutečně odporně páchne. ODS se musí zbavit všech, kteří nesou odpovědnost na její destrukci v posledních letech a všech těch, kteří stojí za likvidací skutečné české pravice, kdy jejich zásluhou je pravicové vidění svět vnímáno jako něco, kde hraje prim lež, osobní prospěch, podvody a násilí. ODS do oficiálních parlametních voleb v přístím roce musí jít s novým, důvěryhodným vedením a novou “Modrou šancí”, která bude uvěřitelná a především s novými osobnostmi, které nejsou poskvrněny marasmem Topolánkem vedené strany.

Zatím bohužel nic neodpovídá tomu, že by se v ODS rozdávaly vidle.  Času však rychle ubývá.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (3 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net