O Dělnické straně, Romanu Elmaru Skružném, Ottově vile a Serge Borensteinovi

ottZdánlivě naprosto nesmyslné spojení jmen, názvu obskurní politické strany a architektonického skvostu. Jaký společný jmenovatel to vše může mít?

Dělnická mládež, jak si říkají mladí Vandasjugend, je velmi aktivní. Pořádá různé výlety za krásami vlasti, drží při demonstracích prapory a vůbec jde o takové nazi svazáky. No nic proti, poznávat vlast je činnost veskrze chválihodná. Samotného mne dost štve, že dnešní děti vědí, kde je Rhodos či Tenerife, ale Prahu na mapě nenajdou a nebýt školy, tak by je tam rodiče ani nevzali.

Dělnická mládež si koncem června vyrazila na výlet “nejen za kelty na Zbraslav“. Možná měli v právě skončeném školním roce trošku více studovat rodný jazyk, než se věnovat svým kvazivlasteneckým aktivitám. To by zajisté šli “nejen za Kelty na Zbraslav”, ale možná i za Čechy do Chicaga, či za Romy do Toronta. Ale no nic, mládí a to i to dělnické se má přece jen stále co učit. Ovšem pokud chcí tvrdit, že mi jde o vlast, že jsem vlastenec, že mi jde o záchranu národa, měl bych vládnout rodným jazykem, či když už jím nevládnu dostatečně, jistě existuje možnost korektury, než na web vyvěsím nějakou zprávu o Vandasjugend výletu.

Jak děti píší, nemohly opomenout zastavit se u objektu, který se nazývá Ottova vila na Zbraslavi, která skutečně patří k pražským architektonickým skvostům. To však nebyl pravý důvod, proč kroky Vandasjugend vedly k tomuto domu. Myslím, že děti Dělnické strany se v architektuře moc nevyznají i když je jim určitě známá osobnost Alberta Speera. O tom nepochybuji. Ovšem to je asi tak vše, co zřejmě hoši z Vandasboys o architektuře a stavitelství vědí. Ovšem co vědí určitě je to, kdo v současné době vilu obývá. Jde o podnikatele Serge Borensteina a již chápavému čtenáři dochází, ze které plynové komory Cyklon B asi tak vane. Ano Žid si dovolil v této ctnostné budově bydlet. Prý neplatí nájem. Tuto skutečnost potvrzuje však jen jeden jediný další zdroj a to jsou stránky Pravého bloku Petra Cibulky.

V Ottově vile totiž prožíval dětství a další roky svého života Roman Elmar Skružný, guru českého neonacismu. Člověk, který okupaci nacisty považoval na nejšťastnější období českého národa. Protektorát Čechy a Morava velebil do nebes a osvobození od nacistického zla oplakával jako národní katastrofu.  Neznalým jen krátký citát z jeho díla: ” Zloději, povaleči, podvodníci, levicoví pseudointelektuálové a dekadentní ztroskotanci měli na vybranou – buď začít něco dělat a poctivě se živit, nebo … mohl je snad někdo litovat? Nebo litovat třeba cikány, kteří byli internováni v pracovních táborech, kde se učili činnosti, kterou prakticky neznali – totiž práci? A nebo židy, kteří po staletí vysávali nás lid, vymýšleli (jako světové etnikum) jak vyvolat války, jak chytračit, podvádět, na všem vydělávat, ničit naši a evropskou kulturu svým zvrhlým „uměním“?

Toto tedy byl nepochybně pravý a hlavní důvod výletu Vandasjugend. Takto přímo byly kroky mladých neonacistů, kteří o sobě tvrdí, že jsou vlastenci, vedeny. Pravdou je, že Dělnická strana a její svazácká odnož samozřejmě nemůže oficiálně a veřejně přiznat, že jejich ideálem je nacismus. To by do švestek nevydržela. Ale stálo by za to, nedělat alespoň z lidí hlupáky a nevrdit, že je zajímají Keltové, když byli všichni natěšení, že uvídí dům, kde žil jejich Vůdce. Tak to je a je třeba to říct nahlas.

Dělnická strana je neonacistickou stranou, i kdyby tvrdili, že jejich vzorem jsou Bolek a Lolek.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (4 hlasů, průměr: 1.50 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net