No a co?

smradTragédie, která se odehrála ve Vítkově hýbe v posledních dnech médii. Tragédie postižené rodiny je jen těžko představitelná. O to hůř se “slušnému” člověku čtou komentáře těch, kteří se za “slušné” považují, o to hůř pochopit jejich argumenty, které zřejmě mají tento otřesný čin zlehčit či snad dokonoce omluvit.

Především jsou někteří pobouřeni, že se vůbec uvažuje o tom, že by čin mohl mít na svědomí nějaký holohlavý hajlující tupec. Aniž by jakékoliv médium tvrdilo, že tomu tak je, rozhořčují se někteří, že se vůbec s takovou vyšetřovací verzí pracuje. Jako by už nepamatovali útoky tohoto typu, jako by běžně tyto útoky byly směřovány i vůči neromským obyvatelům. Nepamatuji si, že by takto byla nějaká rodina neromského původu napadena. Vyšetřovací verze, že se jednalo o útok nacistů je proto naprosto relevantní a vyšetřování ji buď potvrdí nebo vyvrátí.

Dále se oni někteří “slušní” rozčilují, že případ má tolik publicity a že kdyby se nejednalo o Romy, ale o “slušné” lidi neromského původu, že by zájem médií nebyl až takový. Dovolím si tento čin z pohledu zřejmě umírající holčičky přirovnat k případu zneužitého a zavražděného chlapce pedofilem Novákem.  V obou případech jde o dětskou oběť naprosto bez viny. V obou případech je pachatelem zjevně vyšinutý člověk.  Zdálo se snad někomu, že v případě pedofila Nováka byla veřejnost neinformována? Že média tomuto otřesnému případu věnovala málo pozornosti?

Též se tvrdí, že je podivné, že matka po takto hrůzném činu, který tragicky dolehl na zdraví a možná i život její dcerky, je schopna komunikovat s médii. Vzpomene si ještě někdo na hned několik prohlášení a poskytnutých rozhovorů otce oběti pedofila Nováka? Včetně rozhovoru ihned po skončení pohřbu před smuteční místností? Na tom nic podivného není?

Tvrdí se, že matka uvedla po tragédii několik lží. No a co? Znamená to, že tím je celá tragédie menší tragédií? Otec byl uvězněn, snad prý byl i několikrát soudně trestán. No a co? Znamená to, že tím je celá tragédie menší tragédií a hrůzný čin a důsledky na malé dítě omluvitelné? Rodina prý dlužila několik desítek tisíc korun. No a co? Lze proto tento čin omlouvat?

Někdy mi připadne, že prostý selský rozum a prostá lidská soudnost dostává řádně na frak. Ale čemu se divit, když se v diskusích ke článkům o této tragédii dočtete, že jeden zašlápnutý hmyz nevyhubí všechny škůdce. Čemu se divit, když si diskutér, zajisté se považující za toho “slušného”  klade otázku, čím by ona holčička byla v budoucnu pro společnost prospěšná a kolik by odváděla daní do společné kasy, aby si sám odpověděl, že její prospěšnost by se rovnala nule a daňová výtěžnost by se od nuly příliš nepohnula směrem ke kladným číslům a tudíž žádná velká škoda?

Nezbude asi nic jiného než se chytit za nos. Třeba v ten moment nám něco dojde. Pokud to nepomůže, doporučuji si ten nos stále držet, abychom byli ušetřeni toho odporného puchu, který se naší zemí nikoliv už nepozorovaně, ale naprosto bez skurpulí line.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

5 Responses to “No a co?”

 1. misha Says:

  Kdoví jak to s vodou bylo. Shodně vypovídá jak matka v nemocnici, tak i ostatní rodina.
  Vlastně bylo štěstí v neštěstí, že otec dětí nenastoupil trest (za řízení auta bez řidičáku), aspoň ta zoufalá ženská nebyla v době požáru na 4 děti sama.

 2. Pavel Louček Says:

  společnost a morálka se asi mění, proč by musela být pořád nutně taková, že bude fňukat nad upáleným dítětem, že nic nemá vetší cenu než lidský život, třeba je společnost budoucnosti mnohem cyničtější

 3. Sula Says:

  tím hůře


created By ooyes.net