Nic než záchod!!!

wcTo by v klídku mohly hulákat tlupy národovecké a dělnické, místo jejich okřídleného a z jejich úst drze a hanebně znějícího “Nic než národ”.

Nenechávají mne klidným reakce diskutérů na některé zprávy. Zdá se, že v dnešní době anonymního internetu se každý projevuje skutečně takovým, jakým ve skutečnosti je. Lékaři tvrdí, že v lehké opilosti člověk zapomene na morální pouta, zapomene na konvence, přestane se kontrolovat a ukáže okolí jakým ve skutečnosti je. Jestliže někdo je v tomto stavu veselý, je takovým ve skutečnosti, i když se nám někdy zdá být morousem. Jestli je někdo “pod vlivem” agresivní, je agresivním i ve skutečnosti, jen kontrolní mechamismy organismu nedovolí běžně se takto projevovat. Alkohol v mírné míře prostě odhaluje nahotu nás všech.

Obdobné to zřejmě bude i s diskutéry na zpravodajských serverech. Považují se za slušné občany, možná snad i často jsou váženými podnikateli, ctihodnými otci svých dětí. Ovšem anonymita celosvětové sítě na ně působí zřejmě obdobné jako mírná dávka alkoholu. Zde se nemusí kontrolovat, nesleduje je zákazník, ani konkurence, ani rodina, ani děti.  Zde se bezostyšně může projevit ve své přirozenosti. A také to pak vypadá.

Včera zemřel Waldemar Matuška. Nedávno se obětí žhářského útoku stala dvouletá dívenka. Před tím potratila manželka Jiřího Paroubka. Ještě před tím byl vážně nemocen prezident Václav Havel.  Ve všech těchto případech byly diskuse zaneseny snůškou nechutností, hulvátství, sprostoty a neúcty k člověku jako takovému. Co tato individua vede k tomu, aby například prohlašovala, že romské dívenky žádná škoda, že by stejně v budoucnu jen šlapala. Co diskutéry vede v takových situacích k tomu, že o neštěstí, kterým pro každou ženu potrat je, píší s nevídanou hrubostí a cynismem?

Například v tuto chvíli již server IDnes byl nucen pro neskutečné hulvátství zrušit diskusi u článku o smrti Waldemara Matušky. Chybí nám minimální úcta k jiným, soucit v neštěstí, úcta k člověku jako takovému. Bohužel, pro některé by se heslo “Nic než záchod” velmi hodilo, jen nutno dodat, že ta toaleta v jejich případě je i docela dost zaneřáděná.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net