Když se rasisté brání být označeni za rasisty

cernoch1Já se za to nestydím, že nejsem rasista. Dokonce mi příjde normální nebýt rasista a nesouvisí to s žádnými uměle vytvořenými termíny politické korektnosti či nekorektnosti, které vymyslel někdo, komu ve světě konzumu nevoní být slušný a to, co oni označují za nazývání věcí pravým jménem často nemá daleko k obyčejnému hultvátství.

Ovšem rasisté se za to, že skutečně jsou nechutnými rasisty asi velmi stydí. Tak mají potřebu v každém pátém vyjádření dokola všechny kolem přesvědčovat, že rasisty nejsou a přitom třeba na serveru osob postižených zhoubnou altermediální chřipkou vyjde článek s titulkem ” Chtít rasově homogenní čtvrť není rasismus”. A co to teda pak je jiného? Kdo jiný může s takovým požadavkem přijít než rasista jako když bičem práskne?

Přiznám se, že jsem na slovo “rasa” alergický. Určitě to souvisí s množstvím literatury, kterou jsem prostudoval a která se týkala pojetí “rasy” ve spojení se zločinnou nacistickou ideologií. Pokud už vnímám pojem “rasa”, tak je pro mne označením pro osoby s jinými kulturními vzorci, pro osoby jiných náboženských zaměření, osoby tajemných osudů a životních cest. U lidí jiné “rasy” mne velmi zajímá jaký je život jeho druhů z oblastí, odkud pocházejí a ani ve snu mne nenapadne, že by mělo být cokoliv “rasově” homogenní.

Ovšem ti, kteří vlastně vůbec nejsou rasisté, vnímají termín “rasa” jako zaklínadlo pro dělení na ty dobré a úctyhodné a na ty druhé. Tedy špatné, hloupé a já nevím co ještě negativního. Dochází pak k paradoxům, že ačkoliv jedna rasa má zcela jednoznačně na hrbu největší válečné konflikty v historii, totiž obě světové války v minulém století, nejzrůdnější totalitní ideologie, které byl člověk schopen realizovat, z pohledu rasového bydlí na té správné “rasové” adrese. Ti, kteří celá léta trpěli pod nadládou těch prvních, dřeli na ně do úmoru a posílali do práce i své malé děti, aby neumirali hlady, ti jsou z pohledu těchto rasových inženýrů něco jako verbež, odpad, prostě zlo. Ale nikoliv proto, co každý z nich činí, ale z podstaty toho, ke které rase příslušejí.

Nezbývá, než doufat, že nikoliv rasová homogenita, ale homogenita etická a morální bude zase oprávněným požadavkem.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (2 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net