Když kapela zdržuje…..:-)))

marcusTento popisek mne pobavil u jednoho videa na youtube. Někdo takto vidí situaci, když skladba má svou instrumentální část a muzikanti se pustí do brilatních sól.  Velmi zajímavou je tato situace, pokud se ke svému sólu s kytarou postaví český kytarista Marcus Tran.

Jeho jméno nezní moc česky. Jeho exotické jméno i zjev souvisí s jeho francouzskými, japonskými, filipínskými, slovenskými, německými a polskými předky. Marcus jen nejen profláknutým skvělým kytaristou, ale i skladatelem a aranžérem. Kromě projektů Blind Angie, Niceland, spolupráce s Michalem Pavlíčkem, v poslední době zaujal spoluprací s Ewou Farnou, kdy byl kapelníkem její doprovodné skupiny.

Nyní se věnuje vlastnímu projektu spolu s ostatními členy někdejší skupiny Ewy Farné - Lukášem Bohó a Davidem Czengem. Marcus Tran patří k “srdcařům”, tedy do kategorie kytaristů, pro které není měřítkem instrumentální zdatnosti rychlost hry, ale její podstata, její duše.

Drží se slov české kytarové legendy Radima Hladíka, který se na adresu mladých českých kytaristů vyjádřil v tom smyslu, že těmto klukům nechybí technická zdatnost, ale nedostává se jím nápadů, často opakují již jen to, co někde někdo ukázal. Marcus do této kategorie nepatří.

Marcus má energie na rozdávání a jeho charisma a smysl pro show vyústily v pozici miláčka publika a velkého kamaráda Ewy Farné, které byl téměř starším bratrem. Marcus je velkým příslibem české rockové kytarové školy a respektovaným kolegou v rockových kruzích.

Jak to vypadá, když se do toho Marcus pustí můžete vidět zde. Nebo třeba tady.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net