Kdo jednou lže, ten pak bude lhát kdykoliv

duklaTak to bývá. Jestliže někoho přistihnete při lži, jste pak opatrný k jakémukoliv jeho prohlášení. Přemýšlíte, zda to, co vám tvrdí je možné či nikoliv, zda se jedná o skutečnost či jen o vybájený příběh. Dělnická strana lhala či podváděla již několikrát. Manipuluje s fakty, dělá z občanů hlupáky, kdy svou latentní neonacistickou orientaci zakrývá do líbivého hávu vlastenectví. Ovečky vůdci věří. Má důvod věřit i občan?

Postoj normálního občana k Dělnické straně se pohybuje od absolutní lhostejnosti a nevědomosti, k rozvážně pozdviženým obočím, ťukání na čelo, varovně zdviženému prstu, shovívavému usměvu či přímo výbuchům smíchu. Nic na to nezmění, že strana sama se bere velmi vážně a velmi důležitě, v roli zachránců národa, se cítí dobře i její členové a příznivci.

Dělnická strana nedávno zveřejnila dopis, který ji údajně zaslal veterán z druhé světové války, příslušník Svobodových vojsk - pplk. Tománek. V dopise, kde tento účastník bojů s německými nacisty oslovuje české pokračovatele jeho bojových protivníků jako své přátele a vlastence, vyjadřuje vysloužilý voják straně podporu, sympatie a obdiv. Pplk. Tománek, který na vlastní kůži zažil krutost nacistického běsnění, který byl účastníkem tehdejších tragických událostí v dopise píše o správnosti cesty DS vůči “cizorodým a nekultivovaných etnikům” a o nesmyslné podpoře, které se u nás má dostávat “nevychovavatelným menšinám”. To má psát důstojník, který byl v obranných liniích těch, kteří bojovali proti těm, kteří na etnickém základě vyvraždili miliony lidí, kteří neměli žádnou jinou vinu, kromě “špatné” etnické příslušnosti.

V minulosti jsem napsal o některých hrátkách Dělnické strany se skutečností, kdy se tato partaj snaží propagandisticky přiblížit jistému Goebellsovi. Naštěstí za ním notně zaostává a neví, že k dobré propagandě je především třeba vzdělaného vůdce, kdy být mistr v instalaci trubek vodovodního či jiného vedení je pro dokonalost v tomto smyslu žalostně málo.

Jednou takovou hrou může být záležitost, kdy Dělnická strana se pokoušela získat naděje na úspěch ve volbách do Evropského parlamentu zveřejněním výzkumu, který měla provádět agentura, která neexistuje a tudíž nikdy nemohl existovat ani takový výzkum, který samozřejmě straně stranil a předvídal zhruba čtyřnásobný volební zisk, než kterého se strana ve skutečnosti dostalo.

Pokusem o “špionážní” hru na úrovni klukovských sídlištních her typu “na četníky a na zloděje”, je údajná causa údajné nabídky údajného agenta BIS neúdajnému funkcionáři Dělnické strany.  I naprostému laikovi, se špetkou zdravého rozumu musí být naprosto jasné, že věci se prostě nemohly odehrát tak, jak “postižená” Dělnická strana uvádí.

Stačí již jen vzpomenout causu, kdy Vandas měl pro založení své partaje použít podpisy ukradené ze sekretariátu jeho tehdejšího politického působiště - Sládkových republíkánů či pro zasmání výlet mladých Vandas boys, který jako náhodou mířil k Ottově vile na Zbraslavi, kde prý tito mladí “obdivovatelé” architektury se kochali tímto skvostem. Že budovu kdysi obýval jístý Elmar Skružný, guru českého poválečného nacismu, to taktně pomíjejí, i když to byl naprosto jasně pravý důvod návštěvy tohoto místa.

V těchto souvislostech se mi jeví dopis pplk. Tománka Dělnické straně jen a pouze jako další propagandistická hra, kdy se snaží legitimizovat své počínání odkazem na uznání váženého člověka. Neumím si představit, že by někdo jako pan Tománek viděl v něčem takovém, jako je Dělnická strana spásu, že by je nazýval přáteli a vlastenci.Nevěřím tomu, že by se voják Svobodovy armády na čemkoliv shodl se stranou, jejíž předseda promlouvá na srazech neonacistů v Německu a nechá si tleskat přímými pohrobky zla, které ve světových dějinách nemá obdobu a proti kterému on sám se zbraní v ruce a s nasazením života bojoval.

Možná jsou dle mne jen dvě vysvětlení. První, a to považuji za pravděpodobnější je, že vše je od počátku vymyšleno. Svědčí pro to skutečnost, že nikde není uvedena faxmilie onoho dopisu, žádný doklad o tom, že byl skutečně odeslán. Jen jeho textový přepis na stránkách Dělnické strany. Pokud je tato možnost pravdivá, svědčí to o tom, že Dělnická strana jedná již bez jakýchkoliv zábran a ve svůj prospěch se neštítí lživě využívat dobrého jména žijících osob. A to je velmi zavrženíhodné. Druhé možné vysvětlení vidím v tom, že dopis strana skutečně obdržela, ovšem že jej pan Tománek napsal bez jakýchkoliv informací o straně  které píše, že byl uveden v omyl o její činnosti a aktivitách, že byl zneužit a manipulován někým, kdo měl zájem na tom, aby takový dopis existoval.

Obě možnosti jsou stejně odporné. Dotvářejí profil Dělnické strany.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

2 Responses to “Kdo jednou lže, ten pak bude lhát kdykoliv”

  1. Petr Says:

    Zdravím.
    Zajímavý blog, co jsem četl se mi zatím líbilo. A samozřejmě i zajímavý článek. ;-)

  2. Sula Says:

    dekuji a budte vitan…


created By ooyes.net