Jedno se dnešním nacistům asi podařilo

neonacismus-4Deborah Lipstadtová je známá kritička popíračů holocaustu. Zejména její kniha Popírání holocaustu odhaluje absurdnost těch, kteří tvrdí, že holocaust nikdy nebyl, či že neproběhl tak, jak se obecně uvádí. Vźdyť co si může myslet člověk, který ani není historikem, ani se extra o problematiku nazajímá, když čte tvrzení jednoho z tzv. revizionistů, Roberta Faurissona, který tvrdí, že nevěří v existenci plynových komor, protože žádný člověk, který byl v táborech smrti  nepodal očité svědectví o vlastním plynování.  To by tak také soud mohl osvobodit masového vraha, jelikož žádná z jeho obětí nepředstoupila před senát a neusvědčila jej, že je to on, kdo ji zavraždil.

D. Lipstadtová bývala dříve často zvána do nejrůznějších televizních debat po celých Spojených státech. Kdykoliv tam měl vystupovat nějaký popírač, vždy svou účast odmítla. Uvádí, že diskusí s  nimi by jim přiznal jakýsi status “druhé strany”.  Lipstadtová nechce, aby přispěla k takovému náhledu na popírače. Odmítnutím diskusí s popírači se snaží zmařit jejich touhu vstoupit do dialogu jako legitmní názorová skupina. Daří se jí to, po té, co svou účast odmítla se zpravidla pořad ani nekonal. D. Lipstatdová tvrdí, že holocaust není tématem k diskusi, zároveň však patří k těm, kteří nesouhlasí s trestním postihem pro popírače.

S nacisty je to obdobné. Nacisté nyní, ani nikdy před tím nepřinášeli politická řešení. Přesto toužili a i dnes touží být vnímáni jako politická síla, jako legitimní názorový proud. Takto chtějí být vnímání, stejně jako popírači chtějí být legitimním histografickým směrem.

Současní nacisté se rádi pasují do role skutečné, často i jediné opoziční politické síly. A jak vidno v některých internetových diskusích, celkem se jim to daří. Získávají nádech mučedníků, disidentů a politických vězňů. A to je přesně to, o co jim v této fázi jejich “boje” jde. Vyvolat v lidech pocit, že je potlačováno něco, co je v pořádku, co je politickým názorem, co je politickým programem.

Ale co to je za politický program? Co je politického na tom vypalovat domy, kde žijí ti rasově nečistí? Co je politického na tom pořádat koncerty hudebníků, jejichž songy hájí nejkrutější hromadné zločiny, které kdy byly spáchány, které vyzývají k fyzické likvidaci opět těch rasově nečistých nebo těch, kteří dle nich tu nemají co dělat? Co je politického na výcviku, která má směřovat k napadání institucí, osob a energetických zařízení? V této souvislosti nemohu nevzpomenout, když na stránkách oné Bílé nespravedlnosti bylo video, kde nacisté v Rusku podřezávají muži, který se jim asi nelíbil hrdlo. Naši mladí bílí “spravedliví” se tam svých příznivců ptali, jestli by v případě potřeby byli něčeho takového schopni…..  Co je prosím politického na tom, když někdo jinému uřeže hlavu?

Někteří říkají, že přece to, že někdo zpívá o tom, že vraždění nevinných bylo v pořádku není nic špatného. Zpěvem, v jejich případě spíš řevem, přece nikoho nezabíjí. Oni ani ti slintající chlapíci, co si měnili a shromažďovali záběry sexuálních praktik s dětmi přece nedělali nic špatného, jen se koukali a tím nikomu neubližují. A můžeme si být jisti, že kdybychom náckům umožnili konat, tak u zpěvu nezůstane. U těch druhých by nezůstalo u koukání.

Nacisté nemohou být legitimní politickou silou. Nikdy nic pozitivního nepřinesli a ani to neměli v úmyslu. Jsou silou desktruktivní, zločineckou a vražednou, která se nezastavila ani před malými dětmi.  Takovou silou byli vždy a jsou i dnes. V těchto souvislostech je třeba na ně nahlížet.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

One Response to “Jedno se dnešním nacistům asi podařilo”

  1. Mine Says:

    Pokud je pravda tohle: http://antifa.cz/273-mzdomova-dal-i-rasove-necisty-nacek.html, tak opravdu žasnu, kdo všechno se k náckům přidá.


created By ooyes.net