Fandit Řápkové? A proč?

rapPrimátorka Chomutova Ivana Řápková opět udeřila proti neplatičům. Po té, co prohrála všechny soudy týkající se předešlých exekucí, kdy se snažila odebrat dávky, které ze zákona exekuci nepodléhají, před tím, kdy ji ještě čeká soud, kdy je obviněna z porušení zákona na ochranu osobních údajů, který měla porušit tím, že umožnila natáčení, tedy zveřejnění identity osob, které jsou příjemci dávek a kterých majetek měl být exekuován, konečně zvolila řešení, které ji připomínali všichni její oponenti, oponenti jejího postupu, nikoliv oponenti podstaty věci, včetně mé maličkosti.

Nyní se ozývají hlasy, že Řápkové fandí. Ty stejné hlasy ji fandily i před tím, někteří z nich dokonce označují konečný výrok soudu v této věci za zaujatý a prostě špatný. Dokonce jsou i slyšet názory, že jestliže někdo sám porušuje zákon, nemá právo vůči sobě samému na zákonnou ochranu.

Já Řápkové nefandím. Důvod je prostý a jednoduchý. Fandí někdo z nás nějaké úřednici například České spořitelny, která má na starosti vymáhaní splátek půjček a úvěrů? Fandíme někdo pracovnici nějaké obchodní společnosti za to, že obesílá obchodní partnery upomínkami a dosud nezaplacené pohledávky předává k vymáhání právnímu oddělení?

Řápkové není proč fandit. Začala jen konečně dělat svou prací, za kterou je placena z našich daní, tak ji dělat má, tak jak je její povinností. Není tedy důvodu ji fandit za běžné pracovní úkony, naopak, je třeba takové plnění vyžadovat. Je třeba se také tázat na důvody, proč Řápková nechala dluhy narůst do tak obrovitých rozměrů a též kdo a jak uhradí chomutovské radnici náklady na prohrané soudní spory v této cause.

Řápková jako manažerka selhla. Její selhání bude stát radnici několik desítek tisíc korun. Jak se primátorka postaví ke svému vlastnímu selhání? Přijme za něj odpovědnost? Jak by se kdokoliv z nás stavěl k selhání, kdy vinou našeho podřízeného přijde naše privátní společnost o částku v řádu desetitisíců?

Nevím jestli se dočkáme toho, že by si Ivana Řápková posypala popelem hlavu a s nejbližší výplatou odešla do pokladny radnice a uhradila tak výdaje, které městu vznikly nezákonným postupem, jehož ona byla režisérkou. Vím ovšem jedno. Škoda, která radnici vznikla padá jednoznačně na primátorku a měla by být na ní vymáhána.

Pošle nakonec Řápková své vlastní exekutory i k sobě domů? Nebo tady už neplatí právo pro všechny? Tady už neplatí ono padni komu padni?

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (4 hlasů, průměr: 1.75 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net