Extrémisté a antilisabonci u občanů propadli

euTo je jeden ze závěrů, který lze nepochybně učinit po sečtení hlasů voličů ve volbách do Evropského parlamentu. ODS může slavit, Topolánek je na koni. ČSSD musí pochopit, že její triumf v posledních volbách není bianco šekem a volič zvedl varovný prst jejímu narůstajícímu populismu.

Můj odhad výsledků voleb do Evropského parlamentu se příliš nevyvedl. V jednom jsem se však nemýlil. Extrémní populistické a “pseudovlastenecké”   strany nedostaly od českého voliče tolik hlasů, aby se mohly domnívat, že jejich program považuje česká veřejnost za spásu. Spíše naopak, v zádadě opakovaně je český volič ignoruje a považuje za naprosto zbytečné, pokud ne přímo škodlivé. Těžký výprask obdržela zejména Národní strana, která ačkoliv se snaží seč může, kdy jejich snaha je v zásadě jen obhroublým vymezováním se proti Romům, získala mizerných 0,26 % platných hlasů. Zajimavé je, že i když v jiných případech reaguje Národní strana na každý “pšouk”, který se jich nebo jejího pro slušného člověka nepříjatelného a celkově nic neřešícího programu dotkne, téměř okamžítě na svých webových stránkách, v tomto případě je stále ticho po pěšině. Asi ani strana samotná nemá ke své volební tragedii co říct a nezbývá než si přát, aby toto bylo posledním hřebíčkem, kdy si strana řekne, že ji tu v zásadě téměř nikdo nechce, korunka z toho taky nekápne, tak že nastal ten pravý čas partu rozpustit.

Jinou pozici má Dělnická strana, která získala v zásadě očekávatelnou podporu, kdy ji preferovalo něco málo přes jedno procento účastníků voleb. Tento výsledek je sice v ostré kolizi s výzkumem, který strana údajně zadala nezávíslé agentuře Hurricanes Publicity, kdy ji bylo přisuzováno téměř pět procent.  Ve skutečnosti se však žádný takový výzkum nekonal, nezávislá agentura Hurricanes Publicity neexistuje, volební průzkum si prostě Vandas boys vycucali z prstu a “výzkumem” deklarovaný volební výsledek byl skutečně jen zbožným přáním.  Nicméně i zisk 1,07 % hlasů je pro Dělnickou stranu úspěchem, zejména proto, že otevřel cestu k získání prostředků na činnost strany ze strany jimi nenáviděného ” Systému”. Nevím jak dělničtí hoši, ale já bych od něčeho tak odporného, jako je náš současný “Systém” žádné peníze ani nechtěl, případal bych si uplacen smradlavými prostředky od židobolševiků a finanční obnos bych věnoval třeba dosud žijícím veteránům bojů proti nacistické zvůli z poloviny minulého století. Obávám se však, že Dělnické straně tento baskšiš smrdět nebude.

Překvapením pro mne je jednoznačný neúspěch stran, které svůj program postavily na svém negativním postoji k Lisabonské smlouvě. Volič tím jednozačně řekl, že téma Lisabonské smlouvy ho minimálně v zásadě nezajímá, či je dokonce příznivcem tohoto dokumentu, jelikož strany, které se jednoznačně za Lisabonskou smlouvu staví mohou slavit triumf a jejich volební zisk je se stranami Libertas.cz či Stranou svobodných občanů nesrovnatelný.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

11 Responses to “Extrémisté a antilisabonci u občanů propadli”

 1. cara al sol Says:

  Lisabonská smlouva zřejmě není pro mnoho lidí téma. Možná by to bylo jinak, kdyby média připustila debatu o jejích nejhorších důsledcích. Mezi ně jistě patří nebezpečí přidělování imigrantů příkazem z Bruselu. Proto pro mě nebyly volitelné strany, které na to explicitně nepoukázaly. Volil jsem SSO; poslance nezískali, peníze dostanou. Mrzí mě, že nevyfoukli aspoň jedno křeslo ODS, ale tahle strana je v plenkách a získané 1% spojené s výplatou příspěvků na volební hlas lze asi brát jako úspěch.

  Za obrovský úspěch považuji propad SZ, prohru levice obecně a také neúspěch Železného a Bobošíkové. NS propadla silně, DS nezazářila, ale předpokládám, že jejich potenciální podporovatelé usoudili, že tyto strany patří spíš do národního parlamentu. Takže nashle na podzim u volebních uren. ;)

 2. JK Says:

  Tak to jste kápl na notičku. Ano, oni by neměli chtít peníze od židobolševíků, jsou li, jak říkají, vlastenci.

 3. Sula Says:

  Myslim, ze se pletete, pokud uvadite, ze volici NS a DS se projevi zejmena u narodnich voleb. Rekl bych, ze jejich potencila se projevil v techto volbach a s narustem volicu v parlamentnich voleb bude jejich zisk spise klesat

 4. Sula Says:

  Problem je, ze si rikaji vlastenci a pritom jsou jen “vlastenci”. Nekterym skutecnym, treba i zidovskym vlastencum nesahaji po tkanicky bot a tak to i zustane

 5. cara al sol Says:

  Oni by chtěli peníze od svých voličů, milý JK. Voliči NS taky platí daně.

 6. cara al sol Says:

  Pane Šulo, ohlasy z Altermedií a jiných zdrojů mluví jasně; část těch, kteří nyní volili jiné strany, půjde volit na podzim NS či DS. Nemluvě o tom, že velká skupina lidí, kteří do europarlamentu nevolili, může překvapit. Třeba zaměstnanci DP Ústí nad Labem by byli blázni, kdyby volili někoho jiného než DS po včerejším útoku romských výrostků.

 7. Sula Says:

  Myslim, ze nema prilis smyslu se prit. Zdroje, ktere uvadite hovori o rozhodnuti nekolika jednotlivcu. Ti volby nerozhoduji. Trvam na tom, ze odhodlany volic techto stran je podpori kdykoliv a pravem ocekavana volicska ucast pri predcasnych volbach temto strana neprospeje. O utoku, o kterem pisete nic nevim. I zde se vsak obavam, ze normalni clovek po utoku rekneme “proletariatu” nepujde volit pravicove, kdyz je krestanem a vzdy volil lidovce. To jste asi nemyslel moc vazne.

 8. Sula Says:

  caro… Janov, to jako ma byt o poradku? to jako timto zpusobem nekdo ukazuje, ze chce poradek? vzdyt ty bojuvky delaji bordel kazdy tyden.

 9. cara al sol Says:

  Medializace problémů Janovanů a následné ostřejší akce magistrátu nejsou pozitivní výsledek, pane Šulo?

 10. Mapla Says:

  Myslím, že lidé v místech, kde jsou problémy s Cikány pochopili, že pozvat si Dělnickou stranu není na škodu. Ta problém zmedializuje a samospráva, kraje a vláda pak začnou konečně něco dělat. To se stalo v případě Janova i do určité míry i dalších míst.


created By ooyes.net