Do týdne a do dne

volby2Dovolím si milým čtenářům nabídnout můj odhad, jak dopadnou blížící se volby do Evropského parlamentu. Nehledejte v tomto odhadu žádné mé osobní preference, sympatie, ani antipatie. Pokusím se jen nastínit, jak dle mého názoru ocení voliči snahu stran vnutit se jim do jejich rukou, které budou směřovat k volebním urnám.

Za jasného vítěže považuji ČSSD, která získá 35 procent hlasů. V tomto se odrazí její grandiozní výsledek z nedávných krajských voleb, opatření, která zavedla - rušení poplatků, její populismus, dokonaný odstřel vládní koalice a v neposlední řadě ataky vejci z posledních dnů. Na druhém místě se ziskem 22 procent hlasů se umístí ODS, která od posledních parlamentních voleb pod vedením Mirka Topolánka zkazila co mohla a diskreditovala pravici jako celek. Třetí místo bude bohužel patřit i po dvaceti letech od listopadu 1989 přežívající KSČM, která získá 14 procent hlasů.

KDU -ČSL, vedená zatím stále předsedou Čunkem, který jako místopředseda vlády a ministr paralyzoval dlouhodobě činnost vlády svými cauzami a vysvětlováním svých privátních průšvihů,  dostane 5 procent hlasů. Méně - 3 procenta získá zatím parlamentní Strana zelených.

Díky výhradám vůči Lisabonské smlouvě dosáhnou na slušný výsledek Libertas.cz a Strana svobodných občanů, jejichž účet s občany bude uzavřen někde kolem pětiprocentní  podpory.

Ostatní strany nezaznamenají zásadní volební zisk. Většina občanů České republiky jsou slušní a inteligentní lidé, takže ani Národní strana ani Dělnická strana se nebudou vyhřívat na voličské podpoře, která by zásadně překračovala jednoprocentní volební profit.

Tak jsem zvědav, jak moc jsem se trefil, či jak moc jsem mimo….:-)) Co myslíte vy?

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 1.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

2 Responses to “Do týdne a do dne”

  1. originalni demokrat Says:

    Doufám že se socany(rozumějte KSČSSD) jste mimo, ale něco mi řiká že ne
    :-( Necháme se překvapit

  2. Mapla Says:

    Vedle jak ta jedle. Mně se na jednom fóru podařilo trefit přesný počet mandátů pro všechny strany, ale odhad propadáku Bobošíkové s tím, že skončí až za Liberatas.cz a SSO mi vůbec nevyšel.


created By ooyes.net