Dělnická strana vystrkuje na své voliče holý zadek…

P200903040303901Dělnická strana chce být čerstvým větrem v naší zatuchlé politické kotlině. Chce nabízet voličům, kteří jsou zklamání politikařením, skandály a korupcí obnovení důvěry v politiku a spravedlivý přístup pro všechny. Já ji nevěřím ani slovo. Mám k tomo řadu důvodů. Psal jsem o nich například zde , také tady a i zde.

Nicméně, proti Tomkovi žádný dišputát. Máme tu demokracii, tak ať si kandidují. Ať přesvědčují voliče, že právě oni budou zacházet s jejich hlasem s pokorou a úctou. Změny v politickém kolbišti jsou třeba jako když koza potřebuje drbání. Otázkou je, jestli právě Dělnická strana je tím pravým drbátkem, nebo šmejdem z hypermarketu, který se po několika podrbáních poláme a volič znechucen ho vyhodí z okna směrem ke kontejneru.

Dal jsem si práci a na webu Dělnické strany pátral po informacích, které by přiblížily směr, jakým se strana chce ubírat vstříc k blížícím se volbám. Zaujaly mne především dvě věci. Jedna z nich je spíše úsměvná a ta druhá naprosto skandální.

Zaujalo mne množství osob na zvěřejněných kandidátkách, u kterých je jako povolání uvedeno “pracovník ostrahy” či různé alternativy názvu této profese.  Téměř v každém kraji je na kandidátce alespoň jeden adept poslancování s tímto zaměstnáním. Troufám si tvrdit, že na kandidátce žádné jiné strany, která se bude o hlasy ve volbách ucházet, nenajdete ani jednoho kandidáta, který by patřil do této profesní skupiny. Zajímavé. Proč zrovna u DS takové množství?

Druhou věc, kterou jsem objevil při toulání webem českých národních socialistů je skutečnost, že Dělnická strana považuje tyto volby za tak důležité, stejně tak potřebu získat voliče považuje za zásadní, že jako volební program pro nadcházející volby nabízí a voliči k prostudování předkládá program strany, který je datován 27. července 2008. Jako když by se od té doby nestalo nic zásadního, čím by bylo dobré, dokonce snad potřebné a nutné program aktualizovat. Program Dělnické strany neřeší aktuální finanční a ekonomickou krizi, neřeší hrozící propad státních financí, nic takového nepovažuje Dělnická strana za takový problém, aby při příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky předložila voliči svůj náhled na tuto problematiku, svá řešení situace. Hlavně že v závěru programu nechybí heslo ” Jdeme proti proudu”. Ano touto arogancí a přehlížením voliče jde Dělnická strana proti proudu skutečně, proti proudu rozvodněné řeky.

Považuji to za neskutečnou neschopnost, aroganci vůči voliči a ukázání holého zadku. Nakonec čekal snad někdo, že pracovníci ostrany mají k tématu ekonomické a rozpočtové krize co řici?

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (3 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

12 Responses to “Dělnická strana vystrkuje na své voliče holý zadek…”

 1. originalni demokrat Says:

  Kam se poděly Vaše zajímavé články? :-(

 2. Sula Says:

  Nic zajimaveho jste nenasel? To mne mrzi. To vite, okurkova sezona:-))

 3. cara al sol Says:

  A zase neprošel - bez varování.

 4. Sula Says:

  opravdu nevim, co se deje. ve vasem pripade by se prispevek mel hned objevit.. pripade tech, kteri prispivaji prvne, vyzaduje system me schvaleni, ovsem pak se jejich prispevky automaticky zobrazuji. Blokovany mam tri IP jisteho hitlercika, to ovsem vy zajiste nejste. Zkuste vas nazor napsat jinak, jinymi slovy. Jinak nevim cim to je

 5. cara al sol Says:

  Zkoušel jsem příspěvek mírně obměnit, nepomohlo, díky zatím za snahu. Zkusím text ještě zanalyzovat, zda do něj nepronikl nějaký znak, který by systém mohl rozhodit.

 6. cara al sol Says:

  Dobře, zkusím to znovu. Dělnické straně lze vyčítat mnohé, tedy i chabý program - i já jsem jej kritizoval. Pokud ale dělá něco dobře, je to podle mě skutečnost, že se nevyjadřuje k tzv. ekonomické krizi. Tuto krizi nelze nijak léčit a už vůbec ne z pohledu malé země závislé na exportu. Co na ni platí, platilo vždy - zvýšit konkurenceschopnost a neplýtvat prostředky. To samé platí o schodku veřejných financí. Ten se nezačal tvořit letos, vznikal už dávno předtím, než se zrodila samotná Dělnická strana. Nevěřím, že má zrovna ona lék na jeho zrušení. Obávám se ale, že ten lék nezná nikdo, respektive že s ním prakticky nikdo nechce vyjít na světlo. Ten lék totiž znamená začít spotřebovávat méně, než vyprodukujeme a preferovat umoření dluhu na úkor všech výdajů, včetně tzv. mandatorních. To jsme měli udělat už dávno. A neplatí to jenom v ekonomice - tato civilizace už delší dobu více spotřebovává, než vytváří - kulturně, morálně atd. Současná krize je z tohoto pohledu pouhá epizodka.

 7. Petra Says:

  Zajímavý komentář:

  http://wikipedie.blogspot.com/2009/09/delnicka-strana-je-ponekud-sebestredna.html

  Trochu se přeceňují. Dívala jsem se na jejich skupinu na Facebooku a dokonce i příznivci DS to prohlášení označují za pitomé.

 8. Sula Says:

  No vidite, ze to jde, trosku mne zarazilo, ze zrovna vy byste mne podezrival z toho, ze jsem vas bloknul. K vasemu prispevku. Mate v ledas cem pravdu. To ovsem nemeni nic na tom,ze povazuji za pribeh z neumetel skutecnost, ze DS nabizi program, ktery je rok staly a nezabyva se vubec problemy teto doby, minimalne hrozicim megaschodkem. Na tom se shodneme ne?

 9. cara al sol Says:

  OK, pane Šulo, stalo se. Prostě jsem neměl den a zbytečně vypěnil, ještě jednou se omlouvám. Teď k věci: DS v současném obsazení pravděpodobně nemá ani na to, aby obsadila křeslo ministra pro ptačí zpěv. Že se nevyjadřuje k současnému (resp. hrozícímu) schodku státního rozpočtu, je podle mě výsledkem téhož. Na vypracování rozumné ekonomické politiky nemá lidi a ani zaměření této strany to v principu nedovoluje. Z tohoto hlediska nevím, zda se na ně mám za to zlobit anebo ne. Jsou strany, které jdou do voleb s vidinou vítězství, jsou strany, které doufají v pár ministerských křesel, jsou strany, které mají reálnou šanci získat alespoň pár mandátů a pak jsou strany, které by rády dostaly aspoň státní příspěvek. DS patří do té poslední skupiny, při extrémně příhodných okolnostech by se mohlo stát, že se probojuje do Sněmovny, ale to všechno více méně jenom díky protestním hlasům lidí, kteří mají zájem o specifickou část programu DS; rozhodně nejde o ekonomické otázky. Uvidíme.

 10. cara al sol Says:

  Dobrý odkaz, Petro. “Lucernu Wikipedie” alias “Zprávy, media, politiku” i spřátelený server Paragrafos (spojující osoba je právník - samouk a věčný rebel Tomáš Pecina, vypuzený z Britských listů) a další odkazované blogy a weby se podle mě vyplatí občas číst - chodí a píše tam dost zajímavých lidí. Ze strany DS podle mě jde o snahu o mediální zviditelnění, ale dosah zřejmě bude minimální. Osobně jsem odpůrcem zákazu DS, ale tohle s tím podle mě nesouvisí.

 11. Petra Says:

  Již představili volební program 2009:

  http://volby.delnickelisty.cz/program

  Teda ještě jsem jej nečetla číst, tak uvidím, zda nešlo jen o změnu v názvu programu.

 12. Sula Says:

  no koukam na to no:-))) ale co budou delat se zdravotnictvim, ja vidi penzijni system, co s narustajicim deficitem, co s nezamestnanosti? Asi je to nepali, asi je dulezitejsi, aby nejaky potulny ukrajinec neprisel k socialni davce


created By ooyes.net