Dělnická strana hýří optimismem

ds1Evropské volby jsou za dveřmi. Oficiální výzkumy hovoří o tom, že Dělnická strana nemá absolutně žádnou šanci získat mandát. Dokonce ani nic nenapovídá tomu, že by pokořila svůj zatím největší volební zisk, kdy v krajských volbách v loňském roce získala v Plzeňském kraji necelé půldruhé procento hlasů.

Ovšem anketa, která visí na webových stránkách strany, kdy je návštěvník vyzýván, aby si “tipnul”, jak strana v evropských volbách uspěje, svědčí o netušeném optimismu návštěvníků těchto stránek, kteří by volební úspěch straně přáli. Dělnická strana ani nakalkuluje s možností, že by získala méně než jedno procento platných hlasů. Převažujícím odhadem “tipujících” je, že strana získá více než tři procenta, či dokonce získá mandát pro europoslance. K jedné z těchto možností se přiklánějí tři čtvrtiny účastníků ankety.

Jak vidno, příznivci, členové a potenciální voliči Dělnické strany jsou optimisticky naladěni. Nakonec proč ne, bez optimismu a bez očekávání úspěchu by asi ani nemělo smysl jít do jakéhokoliv volebního souboje. Ono ale nemá moc smyslu jít do volebního souboje bez reálného politického programu a bez intelektuálního zázemí.  To jsou věci, kterými Dělnická strana prostě nedisponuje.

Ale čím strana rozhodně disponuje je schopnost mystifikace a lží. A to v případě hraní si s očekávanými volebními výsledky. Na svých stránkách, kromě zmiňované ankety strana uvádí, že nezávislá agentura Hurricanes Publicity pro Dělnické listy - což jsou stranické noviny DS - prováděla počátkem května výzkum volebních preferencí. Z výsledků tohoto výzkumu vyplynulo, že Dělnická strana by se umístila na pátém místě se ziskem 4,6 procent hlasů. Tento výsledek samozřejmě vůbec nekorespunduje s výsledky jiných průzkumů. Ty, jak uvedl místopředseda DS Štěpánek - skladový dělník - kandidující jako dvojka kandidátky DS do Evropského parlamentu, Dělnická strana nebere vážně. Důvodem tohoto postoje je dle Štěpánka skutečnost, že tvůrci těchto výzkumů patří k systému a podílejí se na manipulaci s lidmi.

Podobně komentoval výsledek výzkumu nezávislé agentury  Hurricanes Publicity i člen předsednictva Dělnické strany Martin Zbela. Zbela uvádí, že výzkum nezávislé agentury Hurricanes Publicity potvrdil, že Dělnická strana ve volbách zaboduje, což bude prý satisfakcí za příkoří, kterým je strana dlouhodobě systémem vystavena.

Hezká slova. Ovšem jen do chvíle, než se zamyslíte nad tím, jak moc nezávislý může být průzkum prováděný na základě poptávky konkrétní politické strany a jak objektivně pak s výsledky výzkumu strana může nakládat. Hezké je to do chvíle, než se začnete zajímat o to, jaké reference lze na síti získat na nezávislou agenturu Hurricanes Publicity, jak moc je nezávislá v porovnání s renomovanými agenturami, které podobné výzkumy provádějí několik let a disponují dostatečnými zkušenostmi a odborným zázemím pro provádění těchto výzkumů, jakými jinými výzkumy se může nezávislá agentura Hurricanes Publicity pochlubit, kdo jiný si u ní něco podobného objednal a případně jak byl s její prací spokojen.

Dojdete ke zjištění, že nic o této agentuře nenaleznete. Pokud tedy pominete odkazy související ss zmiňovaným výzkumem preferencí pro Dělnickou stranu. Hurricanes Publicity nemají svou vlastní webovou prezentaci, internet nezná její jméno v jiných souvislostech, než právě pouze s výzkumem pro DS. Neobstojíte ani v případě, že se odhodláte něco o nezávislé agentuře Hurricanes Publicity najít v obchodním rejstříku. Ten ji nezná.

Je tedy zřejmé, že Dělnická strana lže jako když tiskne, odvolává se na výzkum, který nebyl nikdy proveden žádnou nezávislou agenturou, uvádí jméno firmy, která objektivně neexistuje a výsledky toho všeho, v podobě 4,6 procent získaných hlasů, jsou spíše zbožným přáním DS, než výsledkem seriozního průzkumu.

Při vědomí toho všeho nezbude, než že se vám, pokud vezmete v úvahu tvrzení pana Štěpánka a Zbely o oficiálních agenturách, které provádějí výzkumy volebních preferencí, na lící objeví shovívavý úsměv od ucha k uchu. A s tím související utvrzení, že od těchto hochů ohrožení demokracie skutečně nehrozí.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 2.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

One Response to “Dělnická strana hýří optimismem”

  1. Hanka Says:

    No pokrytci to jsou….


created By ooyes.net