David Duke a jeho významný britský historik

davidirvingTak jsem se dopracoval k počátku Dukových tezí o Židech. Skutečně nepovažuji za potřebné vyjadřovat se k tomu, že dle něho Židé jsou strůjci komunismu, že jsou sami největšími rasisty jaké kdy planeta poznala, že sám Bůh připouští rozdílnost ras a potřebu segregace, že Židé neustále pracují na celosvětové nadvládě a podobných pitomostech. Nad těmito jeho výlevy nelze seriozně přemýšlet a proti pseudoargumentům nelze nalézat věcné argumenty a tudíž nelze ani vést diskusi. Není totiž o čem diskutovat.  Až poznání Davida Duka dosáhne úrovně, kdy bude schopen chápat základní věci týkající se judaismu, pak by možná bylo možno sednout si k jednomu stolu a povídat si. Zatím Duke jen umí ukazovat prstem na viníka téměř všeho zlého. Zřejmě nikoliv náhodou se tento viník shoduje s viníkem na kterého ukazoval i Adolf Hitler.

Ještě než jsem došel k Dukově počátku povidání o Židech, tak mne zaujaly dvě drobnosti. Rozdílnost černochů ve srovnání s bílými napříkad Duke vidí i v tom, že černoši v amerických kriminálech znásilňují bílé vězně. Nikdy jsem nebyl v kriminále americkém a dokonce ani českém. Ale možná by David Duke měl zavítat na Mírov či do Valdic a rozhodně by zjistil, že se zde znásilňují vězni též. A to máme v našich věznicích černochů, že by je i David Duke dokázal na svých prstech spočítat. V čem se tedy asi stala chyba?

Stejně tak jako typické chování černochů Duke uvádí děti narozené mimo manželství. Nevím jak je to možné, ale i u nás v posledních letech neustále stoupá počet dětí narozených mimo požehnaný svazek a to rozhodně ne díky černošské menšině, ale díky bělošské většině. Opět se nemohu nezeptat, kde je tedy chyba? K tomu mne napadá ještě malá poznámka. Počet dětí narozených mimo manželství se skutečně v ČR začíná blížit čtyřiceti procentům. Nejde však o typické opuštěné svobodné matky. Češi poznali krásu toho, že nevzít se a přitom mít děti se skutečně vyplatí. Stát totiž na takovou matku pohlíží jako na osamělou a tudíž ji patřičně pootevírá vrátka sociálního systému. A to se přece vyplatí! Zajímalo by mne, kolik z těch tvrďáků, kteří mají plná ústa vyžírků, nemakačenků, příživníků a nepřizpůsobivých láskyplně vchází do oněch otevřených dveří a tváří se, že matka jejich dítěte žije s dítětem sama a oni se kromě placení alimentů k dítěti nehlásí. Roztomilé pokrytectví “slušného” člověka.

Ale zpět k Dukovi a kapitolám jeho knihy, ve kterých se začíná věnovat Židům.  Poprvé jsem se při četbě jeho knihy přistihl, že jsem měl chuť doho zanechat. A to v momentě, kdy v zatím krátkém odstavci o holocaustu se odvolává na Davida Irvinga, o kterém píše jako o “jednom z nejvýznamnějších britských historiků”. Stejně tak Duke v jeho “neslavně” slavném projevu v Teheránu hovoří o Irvingovi a dalších popíračich jako o ” vědcích, badatelích a intelektuálech” . V tomto projevu dále mluví specificky o Irvingovi jako o ” jednom ze světově nejslavnějších a nejčtenějších historiků”.

Dovedete si představit, že by byť jen český nejslavnější a nejcitovanější chirurg neměl medicinské vzdělání? Že by nejžádanější český architekt nebyl absolventem příslušné fakulty technického učení? Že by nejrespektovanější a nejúznávanější český psycholog nevystudoval psychologii? Dovedete si představit, že by nikdo z těchto uznávaných, citovaných, slavných a respektovaných imaginárních českých osobností dokonce ani nevystudoval žádnou vysokou školu?

David Duke si to asi představit umí. David Irving totiž není historikem, nikdy v tomto oboru vzdělání nezískal a dokonce nevystudoval ani žádnou jinou univerzitu či vysokou školu. Ale co čekat od člověka, který se rád označuje a nechává se titulovat titulem doktora filosofie, aniž by kdy takový titul získal. Jediný titul, který Duke získal je titul doktora věd z Ukrajinské mezioblastní akademii personálního managementu. Nikdy však nedostal doktorát v tom smyslu, jak je v USA uznáván.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...

17 Responses to “David Duke a jeho významný britský historik”

 1. MarkaS Says:

  Ta fotka, na které vypadá Irving hnusně, je trochu zbytečná a trapně propagandistická. Připomíná mi to ty antisemitské weby, kde jsou “náhodou” fotky těch nejhnusněji vypadajících Židů.

 2. MarkaS Says:

  S těmi tituly bych tak trochu brzdil, co vím, tak doktora věd či kandidáta věd si běžně lidé v angloamerickém prostředí uvědějí jako Ph.D. Jde o to, že tam jiný ekvivalent není a má to k tomu fakticky nejblíže. Ono ani “docent” a “assistant professor” nejsou to samé, ale běžně se to tak překládá pro lidi, kteří nejsou odborníky v evropských a amerických titulech.

  Za zvěrstvo bych považoval zaměňovat české/slovenské PhDr./JUDr./RSDr./MUDr. za americké Dr. Oproti tomu u titulů CSc., Dr., DrSc., DSc. jako nejlepší vyjádření ekvivalentního titulu, který Američan pochopí, Ph.D. chápu.

  Jiank název školy není “Ukrajinská mezioblastní akademie personálního managementu”, ale “Mezioblastní akademie personálního managementu”.

 3. MarkaS Says:

  V USA se rodí opravdu hodně černochů a příslušníků jiných menšin mimo manželství. Nevím, do jaké míry je to dáno jejich povahou, ale co je horší, tak to americká sociální politika ještě umocňuje a pak děti vyrůstají jen s matkou, která nestíhá. Otec, který není k rodině připoután pevným svazkem, většinou zdrhne (v horším případě jde na dlouho do vězení a děti z něj nemají nic ani finančně).

  Dobře je to popsáno v knize “Příliš mnoho dobra”. http://www.kosmas.cz/knihy/1656/prilis-mnoho-dobra/

 4. Věra Tydlitátová Says:

  Náhodou tady zrovna čtu, o čem je řeč. Čský překlad Talmudu neexistuje, pracuje se na něm, ale zatím je k dispozici jeden trektát. Jemnuje se Výroky otců a vyšel v nakl. Sefer v Praze.

 5. Sula Says:

  Tak jsme se tu sesli, dekuji pani Vero za upresneni. Jinak jsem kdysi mel k dispozici preklad Talmudu ze stranek nechvalne znameho jisteho narodniho vzdelavaciho institutu. Asi netreba k tomu vice rikat:-)))

 6. Věra Tydlitátová Says:

  Jak to, že můj komentář čeká na schválení?

 7. Sula Says:

  a mate odkaz na ten anglicky?

 8. Věra Tydlitátová Says:

  Tady to je: Jsou i jiné adresy a jiná provedení včetně četby. http://www.sacred-texts.com/jud/talmud.htm

 9. Sula Says:

  diky, jinak mate taky na svem blogu problemy v diskusi se spamy? ja silene… Musel jsem prikrocit ke schvalovani prispevku, jinak by to to tu bylo zaplaveno… Mozna se nekomu nelibi muj blog.. nevim…

 10. Věra Tydlitátová Says:

  Tady je torzo chystaného českého překladu: http://www.talmidim.cz/

 11. Věra Tydlitátová Says:

  Aha, tak proto. Já to také schvaluji, pořád mi tam lezou spamy s reklamou na nějaká auta.

 12. Věra Tydlitátová Says:

  Tohle je pěkné: http://www.dafyomi.org/

 13. BoboHml Says:

  zajímavé

 14. MarkaS Says:

  Jinými slovy se pan Šula v článku seknul a čtenář si ověřil, že v českém prostředí zatím dostupný není.

 15. Sula Says:

  to je ovsem jen castecna pravda. To sama vite, ze z diskuse to az zas tak nevyplyva:-))


created By ooyes.net