A kdo to bude platiti???

nacek2Téměř utopený mladý rumunský Rom. Otázek spousta. Mezi nimi i ta, kdy se lidé ptali, kdo bude platit náklady na jeho léčení, které dosahovalo v úhrnu částku kolem jednoho milionu korun. Někteří naši “slušní” spoluobčané měli od počátku jasno. Zaplatíme to prý my všichni. A zas tu byl důvod k bubnování na válečné bubny a ukazování na toho, kdo ukrajuje z našeho společného talíře.

Další události těmto láskyplným a život ctícím “slušným” trošku vytřely zrak. Vše uhradila rumunská pojišťovna. A ticho po pěšině. Nikdo se k tomu nevrací, nikdo nepovažuje za nutné se za své hulákání omluvit. Typicky české - osočit, obvinit, vynadat, urazit, znemožnit a pak se schovat jako sysel do nory.

Jiná situace je ovšem dnes. Jen s jedním rozdílem. Ze společného opět okrajuje osůbka tmavější pleti, ovšem nikoliv díky své vlastní neodpovědnosti a lehkomyslnosti, ale díky zločinu, který na ní byl spáchán odpornými sadistickým individui. Díky těmto zlořádům a úchylům je z našeho společného koláče ukrajováno za léčbu malé holčičky. Dosavadní náklady přesahují pět milionů korun, další náklady na její ošetřování půjdou do dalších milionů.

Proč se nikdo neptá, kdo to zaplatí? Proč se nikoho neirituje, že díky nechutným žhářům jsou utráceny naprosto zbytečně peníze, za které by mohly být léčeny děti postižené například leukémií. Nikomu to v tomto případě nevadí?

Mojí maličkosti to vadí. A to velmi. Nehodlám dotovat deviantní hrátky deviantních hochů s deviantními sklony vyznávající deviantní ideologii. Považuji za naprosto relevantní požadavek, aby dotyční, pokud je soud shledá jako pachatele tohoto strašlivého činu, byli povinni mimo sezení na zadku po dobu několila desítek let, i nahradit škody způsobené našemu zdravotnictví léčbou Natálky v plné výši. Bez výhrad by mělo být přijato i rozhodnutí, že zvířecí smečka, která má tento skutek na svědomí, bude Natálce hradit bolestné, satisfakci za ztížené společenské uplatnění, včetně případného invalidního důchodu, pokud bude nutno v budoucnoti ho postižené vyplácet.

Jen mi není jasné, proč s těmito požadavky nepřišel doposud nikdo z těch, kteří dopředu věděli, že ze společné kapsy budeme hradit léčbu rumunského Roma, aniž by vědeli jak se věci ve skutečnosti mají. Přece jde o jednu věc? Aby zdravotní léčbu čerpal ten, který na ni přispívá a aby ten, kdo jinému způsobí zranění, které je nutno léčit nesl odpovědnost i v tomto smyslu.

Hoši nevím…. Vzdělaní moc nejste. Myslím, že máte zbytek života co splácet. A tak je to správně. Každý strůjcem svého štěstí. Kdyby se jim do splácení nechtělo, my ostatní máme jednu ostrou zbraň. Řápkovou.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
1 hvězdička2 hvězdičky (1 hlasů, průměr: 1.00 z 2)
Ukládám ... Ukládám ...

Comments are closed.


created By ooyes.net